21.4.05

Sport: Radnički - Berane 25:21

Dvorana: “Dudova šuma”. Gledalaca: 500. Sudije: Gardinovački (Zrenjanin) i Marić (Pančevo). Sedmerc: Radnički 8 (8), Berane 4 (2). Isključenja: Radnički 4, Berane 4 minuta.
RADNIČKI: Stojiljković (10 odbrana, sermerac), Marjanac, Radojević, Simić, Tubić, Milićević 1, Pešić 5, Račeta, Popović 8 (5), Papić, Drobnjaković, Martinović 2, Mi. Ivanović 4, Ml. Ivanović 5 (3).
BERANE: Đonović (6 odbrana), Skenderović, Rajković, Đuković 5 (1), Danić, Vukadinović 1, Đurković 5, Sekulović 2, Jovetić 6 (1), Anđić, Fatić, Stojanović 1, Đokić.
Rukometaši Radničkog opravdali su ulogu favorita u duelu sa Beranama. Do bodova su došli bez problema, jer su od prvog do posljednjeg trenutka imali rezultatsku prednost, najveću u 53. minutu kada je bilo 23:16. Tek u finišu gosti su iskoristili opuštanje domaćina i izborili se za častan poraz.
Glavnu ulogu u domaćem timu odigrao je srednji bek Goran Popović, ujedno i najefikasniji igrač susreta, a istakao se i Mladen Ivanović koji je u igru ušao u drugom poluvremenu. Kod gostiju najbolji pojedinci bili su Jovetić, Đurković i Đuković.

Rezultati i tabela
17. KOLO: Vojvodina - Pljevlja 27:26 (14:13), Radnički - Berane 25:21 (11:9), Partizan - Metaloplastika 36:33 (22:17), Železničar - Crvena zvezda 36:34 (18:14). DANAS: Jugović - Lovćen (17).
1. Vojvodina 17 13 3 1 488:430 29
2. Partizan 17 11 2 4 521:480 24
3. Radnički 17 11 0 6 495:465 22
4. Železničar 17 9 1 7 534:523 19
5. Pljevlja 17 7 2 8 440:437 16
6. C. zvezda 17 6 3 8 521:536 15
7. Metaloplastika 17 7 0 10 496:518 14
8. Jugović 16 4 6 6 443:472 14